FAQ

1. Co zrobić, aby zapisać dziecko do Klubu?

Aby zapisać dziecko, należy wypełnić kwestionariusz osobowy, klikając tutaj (link do formularza www.uksirzyk.pl/formularz). Po rejestracji, na adres mailowy otrzymają Państwo dostęp do konta w Panelu Rodzica, do którego należy się zalogować w ciągu 48 godzin. Następnie wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń uzyskają Państwo u koordynatorów grup młodzieżowych:

PIŁKA NOŻNA

Roczniki 2009-2016
Trener Kamil Marczak
Tel. +48 513 156 254
E-mail: kamil.marczak@uksirzyk.pl

Roczniki 2004-2008
Trener Sebastian Groszek
Tel. +48 690 895 644
E-mail: sebastian.groszek@uksirzyk.pl

PIŁKA SIATKOWA, TANIEC NOWOCZESNY

Trenerka Aleksandra Kiersznicka
Tel. +48 692 786 013
E-mail: aleksandra.kiersznicka
@uksirzyk.pl2. Do jakiego wieku dziecko może trenować w Klubie?

Jako Klub, obecnie prowadzimy szkolenie w następujących grupach wiekowych:

GRUPY PIŁKI NOŻNEJ


4-6 lat: SKRZAT
7-9 lat: ŻAK
10-11 lat: ORLIK
12-13 lat: MŁODZIK
14-15 lat: TRAMPKARZ

16 lat: JUNIOR MŁODSZY

GRUPY PIŁKI SIATKOWEJ
6-9 lat
10-12 lat

12-14 lat

GRUPY TAŃCA NOWOCZESNEGO
5-8 lat
9-11 lat
powyżej 12 lat

3. W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Klubu?

UKS Bemowska Szkoła Sportu „IRZYK” organizuje nabór ciągły dla dzieci od czwartego roku życia i starszych do wszystkich sekcji (piłka nożna, piłka siatkowa, cheerleading, tenis ziemny). Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych. W takim przypadku prosimy o kontakt z koordynatorem danej grupy wiekowej.4. Jaki strój jest wymagany na zajeciach?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy w kolorze niebieskim z logiem (na lewej piesi) oraz napisem UKS IRZYK WARSZAWA (na plecach). Podstawowy komplet piłkarski składa się z koszulki, spodenek i getrów. Dla piłki siatkowej, cheerleadingu oraz tenisa ziemnego komplet to: koszulka, spodenki.5. Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Klub?

Rodzic nie ma takiego obowiązku, jednakże jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów. Dla zawodników Klubu przygotowaliśmy atrakcyjne zniżki na zakupy w sklepie TotalSport24.pl6. Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

Piłka nożna


Zajęcia odbywają się na boisku ze sztuczną nawierzchnią, dlatego też zalecamy:

  • Obuwie typu TF/TT turf – buty o niewielkich korkach umieszczonych blisko siebie. Przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych i orlikach.

  • Korki typu AG – podobnie jak turfy, przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych i orlikach. Buty wyposażone są w podeszwę o korkach podobnych do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze.

Piłka siatkowa, cheerleading, tenis ziemny


​Obuwie z płaską nawierzchnią przeznaczone na salę gimnastyczną.W przypadku cheerleadingu – baletki. Przed zakupem odpowiedniego obuwia, najlepiej jednak skonsultować się z trenerką prowadzącą zajęcia.

7. Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub skorzystać z możliwości przebrania w szatni. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 350 przebierają się w szatni lub świetlicy szkolnej. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych. Przede wszystkim, powinno składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. Wszystkie niezbędne elementy mogą Państwo nabyć w sklepie TotalSport24.pl. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu, należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres). Przypominamy także o wodzie niegazowanej lub w okresie zimowym domowym izotoniku (przynajmniej 0,5 l).

8. Czy dziecko może wziąć udział w zajęciach, jeśli nie uiszczono opłaty wpisowej?

Opłata wpisowa ma na celu ograniczenie przypadkowych rejestracji. Jeśli z przyczyn niezależnych opłata nie może zostać wykonana przed pierwszym treningiem, dziecko może wziąć udział w zajęciach. O tym fakcie prosimy jednak poinformować koordynatora.

9. Czy muszę zapłacić składkę, jeśli dziecko zrezygnuje po pierwszym treningu?

Pierwsze dwa spotkania to tzw. treningi zapoznawcze (odbywające się zgodnie z harmonogramem). Po nich niezwłocznie należy podjąć decyzję o stałej współpracy zgodnie z regulaminem klubu.

10. Czy można wypisać dziecko w dowolnym momencie?

Wstąpienie do klubu UKS Bemowska Szkoła Sportu „IRZYK” i złożenie deklaracji członkowskiej jest na czas nieokreślony. Prawo do złożenia rezygnacji z członkostwa przysługuje każdemu opiekunowi. W pierwszym miesiącu uczestnictwa w zajęciach można zrezygnować z tygodniowym (7 dni) okresem wypowiedzenia, czyli innymi słowy za porozumieniem stron. W kolejnych miesiącach obowiązuje miesięczny okres, ze skutkiem na koniec miesiąca.

11. Czy Klub funkcjonuje w trakcie wakacji i ferii zimowych?

Klub prowadzi zajęcia sportowe zgodnie z kalendarzem danego roku szkolnego opracowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas wakacji, ferii zimowych i dni wolnch od zajęć szkolnych, Klub nie prowadzi treningów. W przypadku gdyby nastąpiły zmiany, trenerzy odpowiedzialni za poszczególne grupy treningowe poinformują o tym Państwa w Panelu Rodzica.

12. Czy składka członkowska zależy od liczby treningów w danym miesiącu?

Składka członkowska jest opłatą stałą i nie ulega zmianie w trakcie roku szkolnego. Nie zależy od ilości treningów w danym miesiącu. Składki zabezpieczają funkcjonowanie klubu i pokrywają realizację całorocznych celów statutowych.

13. Czy posiadanie badań lekarskich pozwalających na uprawianie sportu jest obowiązkowe, 
i czy trzeba za nie płacić?

Każdy uczestnik zajęć sportowych od 7. roku życia zobowiązany jest do posiadania aktualnych specjalistycznych badań lekarskich wykonanych przez lekarza medycyny sportowej w Poradni Sportowo-Lekarskiej/ Przychodni Medycyny Sportowej lub lekarza POZ. Dzieci poniżej 7 roku życia zobowiązane są przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych na boiskach i/lub salach sportowych. Jako klub organizujemy odpłatne badania dwa razy w roku – we wrześniu oraz marcu. Na takie badania należy przyjść z wynikami badań: EKG, krwi (w tym OB i glukoza) oraz moczu, wykonanych w ostatnich 6 miesiącach.

14. Co w przypadku, gdy dziecko nie otrzyma zdolności do treningów ze względu na wiek?

Taka sytuacja może dotyczyć tylko najmłodszych dzieci, zazwyczaj 3-5 latków. Wówczas wystarczy oświadczenie rodzica podczas rejestracji dziecka do Klubu. Nie jest to zła wola lekarza, a wytyczna dotycząca dyscypliny ustalona przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportu w porozumieniu z Ministrem Zdrowia. Profil szkoleniowy Klubu jest przypisany do piłki nożnej, choć w głównej mierze realizujemy także zajęcia dla najmłodszych: zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe, dlatego nie powinno być problemu z wydaniem zaświadczenia o zdolności do treningów.

15. Czy Klub organizuje obozy sportowe?

Klub organizuje zimowe i letnie obozy – zapraszamy do zakładki obozy. W ferie zimowe Klub organizuje również półkolonie. Zawodnicy UKS IRZYK biorą udział w obozie na preferencyjnych warunkach.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now