​O klubie

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY BEMOWSKA SZKOŁA SPORTU - TO WIĘCEJ NIŻ KLUB!


     Zgodnie z Ustawą o Sporcie posiadamy status Uczniowskiego Klubu Sportowego. Jednocześnie staramy się, aby obok profesjonalnego przygotowania sportowego, zapewniać wiele atrakcji dla dzieci oraz dbać o ich odpowiednią postawę i edukację. Prawdziwą siłę  stanowią jednak ludzie: zespół trenerów i asystentów, którzy z pasją przekazują sportową wiedzę, a także pracownicy i zarząd klubu, którzy dbają o jej rozwój i prawidłowe funkcjonowanie. Nie możemy zapomnieć o młodych miłośnikach sportu bez których nie powstałaby Bemowska Szkoła Sportu. Dzisiaj, po latach działalności klub liczy:  10 trenerów i ponad 350 zawodników uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 350. Dziękujemy Wam za zaufanie jakim obdarzacie UKS Bemowską Szkołę Sportu i mamy nadzieję, że wspólnie zadbamy o przyszłość polskiego sportu.
CO NAS WYRÓŻNIA...

Szkolenie

    Po latach działalności wypracowaliśmy własną metodologię szkolenia opartą o zachodnie wzorce, ale dostosowaną do warunków treningowych oraz klimatu naszego kraju. Każdy trener realizuje scenariusze zajęć przygotowane według opracowanego rocznego planu szkolenia dostosowane do wieku zawodników. Szkolenie jest przeprowadzane w oparciu o dobrą zabawę, małe gry i zagadnienia taktyczne.


 

Indywidualizacja treningu

 

     Małe grupy szkoleniowe liczące maksymalnie 12 osób na jednego trenera.


 

Wykwalifikowana kadra trenerska 

 

  Wszyscy  trenerzy pracujący w klubie ambitnie rozwijają swoje kwalifikacje wyjeżdżając na staże i konferencje, zarówno w kraju jak i za granicą. Kadrę stanowią głównie młodzi trenerzy, którzy posiadają nowoczesne spojrzenie na szkolenie i pedagogiczne podejście do dzieci.


 

Brak selekcji

    System szkolenia został tak stworzony aby każde dziecko mogło czerpać radość z zajęć sportowych. Przy naborach nie jest prowadzona selekcja. Natomiast najzdolniejsze dzieci mają możliwość konfrontowania swoich umiejętności z dziećmi z innych lokalizacji w ramach treningów niezależnej grupy w danym roczniku. Każdy zawodnik, który wyraźnie podniesie swoje umiejętności, wykaże się zaangażowaniem oraz dobrym zachowaniem ma możliwość dołączenia do grupy najzdolniejszych zawodników.


 

Wewnętrzna Liga Bemowskiej Szkoły Sportu. U nas gra każdy!

     Jako jeden z niewielu klubów organizujemy własny system rozgrywek ligowych.  Boiska oraz zasady gry są zawsze dostosowane do wieku zawodników. Każdy zawodnik czerpie radość z gry, a nie siedzi na ławce rezerwowych. Staramy się eliminować niezdrową rywalizację między dziećmi, a programy treningowe przygotowywać tak, aby nauczyć je współpracy i wzajemnego szacunku.

 


Kodeks Bemowskiej Szkoły Sportu

 

     Ważnym aspektem w naszym klubie jest nie tylko kształtowanie umiejętności sportowych, ale i wykształcenie odpowiednich nawyków, odpowiedzialności i umiejętności pracy w grupie. Dlatego UKS Bemowska Szkoła Sportu „Irzyk” stworzyła przejrzyste zasady postępowania i zachowania dla zawodnika, rodzica oraz trenera.


 

Obiekty sportowe

    Działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy ma bezpośredni dostęp do rozbudowanej bazy trenin- gowej. Do kompleksu sportowego należą: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią (60 m x 40 m), hala sportowa (40 m x 20 m), kort tenisowy z nawierzchnią tartanową. Współpraca między klubem a szkołą pozwala nam zaplanować szkolenie sportowe przez cały rok niezależnie od pogody czy pory roku.


 

Treningi w „Irzyku” zawsze kumulują dobre emocje i dzięki temu mobilizują dzieci do wysiłku.

    Dla nas nie jest najważniejszy wynik sportowy tylko głównie dobra zabawa z piłką i zdrowa rywalizacja zarówno na boisku jak i poza nim. Wzorem wielu systemów szkoleniowych między innymi  FC Barcelony chcemy każdemu dziecku pomagać i je wychować, jeśli nie na super sportowca to osobę, która będzie wysportowana i będzie dbała o zdrowie. Wyróżnia nas spośród innych klubów szczególne podejście do dzieci, jako jednostek, które kształtują i udoskonalają umiejętności sportowe. Nadrzędną wartością Bemowskiej Szkoły Sportu jest zrównoważony rozwój każdego ze szkolonych zawodników oraz poczucie spełnienia z uprawiania sportu. Prawdziwą radość z uprawiania sportu najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy na integrację i zespołowość. Naszym zdaniem na tym etapie sportowego rozwoju należy uczyć przez zabawę a stresogenną rywalizację powinno się odłożyć na przyszłe lata.

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now